Jak na dokonalý Instagram?

Také jste fanouškem sociálních sítí? Nevydržíte ani den, nebo dokonce ani hodinu bez toho, aniž byste zkontrolovali, co se kde ve virtuálním světě stalo nebo děje? Máte pořád strach abyste o něco nepřišli a chcete i vy sami být v centru dění?

žena píše zprávu

Platforma Instagram už dávno není jen soukromé fotoalbum. Naopak, má mnohem rozsáhlejší a zásadnější moc na váš život. Záleží jen na tom, jak moc mu umožníte, dát vašemu pobývání na sociálních sítích, smysl. Díky této aplikaci můžete kromě sdílení fotek, videí a krátkých jednorázových příběhů dokázat veliké věci. Můžete se stát člověkem, který skrze sociální médium ovlivňuje masy lidí, má spoustu fanoušků a následovníků, kteří se nechávají jeho contentem inspirovat a motivovat k nejrůznějším činnostem.

vizuální efekt

Nezní to úžasně? Jistěže ano! Jak docílíte toho, aby váš profil na Instagramu přilákal větší množství lidí? Pomůžeme vám s porozuměním toho, jak vlastně tato platforma funguje, co je pro ni důležité a co byste neměli přehlédnout, pokud na ní chcete uspět se svým obsahem.

  • Kvalitní technické zázemí. Úplný základ je technika, bez té se rozhodně obejdete. Nejjednodušší způsob, jak pořizovat kvalitní a vizuálně dokonalé snímky na Instagram, je mobilní telefon, který bude zároveň propagovat vaše poselství. A nejedná se jen o to, jaký typ telefonu máte. Váš mobil musí být na sítích vidět, už jen to je jedna z věcí, která vás definuje jako influencera. Pořiďte si na svůj mobilní telefon huawei p20 lite obal, který bude především dobře vypadat na fotkách.
  • Aplikace na úpravu fotek. Vaše fotky, ač z kvalitního fotoaparátu, totiž musí být ještě důkladně upraveny, než se ocitnou na vašem profilu. Pořiďte a nainstalujte si do telefonu aplikaci, kde možné si přednastavit filtry a vyvážení barev na jednotlivé fotografie – z těchto nastavení si můžete vytvořit vlastní originální šablonu, tzn. preset, kterou budete poté používat pro všechny fotky. Váš profil totiž působí více profesionálním dojmem, když jsou fotky sladěné v podobných odstínech.
  • Hloubka obsahu a sdělení sledujícím. Váš profil není jen o dokonalých fotkách bez popisku. Snažte se své sledující také informovat o svém životě a o tom, proč přidáváte na Instagram právě tuhle fotku. Mluvte s nimi otevřeně o sobě, o tom, co se vám děje, co jste si uvědomili, sdílejte s nimi své názory a ptejte se na jejich – vytvářejte diskuze a zapojujte je. Uvidíte, že díky tomu vytvoříte skvělou komunitu.