Jak se zlepšovat v angličtině každý den

Naučit se jazyk je velmi komplexní záležitost. A nejlepším způsobem, jak své dovednosti zdokonalovat je zapojit jej do svého každodenního života. Podívejme se na způsoby, jakými to lze provést nejefektivněji.

anglický jazyk

1.      Obklopte se angličtinou

Obklopte se angličtinou ve Vašem běžném životě. To samé samozřejmě platí u jakéhokoliv jiného jazyka. Nastavte si daný jazyk jako výchozí jazyk ve svém mobilním telefonu, nebo počítači, používejte cizojazyčné návody… U vícejazyčných nápisů a názvů čtěte všechny možnosti, tím si je k sobě podvědomě zařadíte. Pokud narazíte na cizojazyčný článek, zkuste si alespoň kousek přečíst dříve, než začnete hledat tlačítko „přeložit“. Zkrátka se obklopte angličtinou všude, kde to jde!

2.      Vyhledávání na internetu

Zapojujte jazyk nejen pasivně tím, že se jím obklopíte, ale i aktivně. Dobrým příkladem je vyhledávání na internetu. Pokud patříte mezi zvídané jedince, kteří si denně vyhledávají desítky hesel, máte vyhráno. Až tedy příště budete vyhledávat nějaký zajímavý článek, hlavní město jiného státu, nebo třeba recept na polévku, zkuste to jinak než v češtině.

3.      Poslouchejte

Ačkoliv se nám to tak nemusí zdát, cizí jazyk se nám dostává pod kůži i v případě, že jej jen posloucháme. Zkuste se více dívat na filmy s titulky, zkuste si vyhledávat videa v angličtině, nebo si najděte zajímavý podcast o něčem, co Vás zajímá. Poslechu ani nemusíte věnovat stoprocentní pozornost po celou dobu, i přes to bude mít smysl.
anglický slovník

4.      Aktivní vzdělávání

Co si budeme povídat. Studium je jedna z věcí, které nejdou ošidit a pokud tak činíme, šidíme pouze sami sebe. I u jazyka se vyplatí snaha a aktivní přístup k učení. To ale v tomto případě nemusí nutně znamenat nudné „šprtání“ slovíček a gramatických pravidel. Způsobů, jak se zábavně a nenuceně vzdělávat je spoustu. Slouží k tomu mobilní aplikace, online kurzy, hry, ale například i sociální sítě. Zkuste sledovat nějaký z instagramových účtů, které jsou zaměřený přímo na studium angličtiny. Aniž byste si to uvědomili, můžete se mezi scrollováním, denně naučit spousty věcí!

Vyzkoušejte některý z výše uvedených tipů a zapojte cizí jazyk do svého každodenního života!