Jaké vlastnosti by měl mít lustr do studentského pokoje

https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/pracovnik-huti-vymyslel-system-jak-zvazit-jedouci-vagony-20171104.html

Snad všichni rodiče chtějí všemožně podporovat své děti ve studiu. A je to jen pochopitelné, neboť čím vyšší vzdělání, tím lepší pracovní pozici si mohou najít. Ovšem jen málo z nich si uvědomuje, jak důležité je prostředí, ve kterém se má onen člověk učit.

Je samozřejmé, že by tam člověk měl mít snadný přístup ke všemu, co bude ke studiu potřebovat, ať už jsou to knihy či počítač s internetovým připojením. Avšak zároveň by měl být laděn tak, aby poskytoval dostatečné pohodlí a aby student pokud možno nebyl příliš rozptylován.

16703-cl30-aba09pe27-ct7903(5)-1500x1500

To vše se ovšem týká i osvětlení, a na to mnoho lidí zapomíná. Vzhledem k tomu, že mnoho lidí se učí především v době, kdy už Slunce dávno zapadlo, je jasné, že na svou práci potřebují dobře vidět. A tady narážíme na problém – jaké vlastnosti by měl mít lustr do studentského pokoje? Zde je dobré řídit se několika vodítky.

V první řadě je dobré si uvědomit, jak velká ona místnost vlastně je. Měla by totiž sice být jasně osvětlena, avšak příliš silné světlo není vhodné, neboť při dlouhodobém používání (a u studentů si můžeme být jisti, že jej budou používat v podstatě denně) může snadno dojít k poškození zraku. Je tedy potřeba vybrat takový, který má přiměřenou jasnost.

14705-cl358-aba74ne27-ct0201(6)-1500x1500

Dále musíme zvážit jeho velikost. I zde samozřejmě záleží na celkové velikosti dané místnosti, avšak nutné je také uvážit výšku stropu. Jednoduše řečeno, lustr by měl svou velikostí i tvarem odpovídat rozměrům daného pokoje.

V neposlední řadě je zde i vzhled. Měl by totiž místnost vhodně doplňovat, nikoliv působit rušivě. Nejenže by to nevypadalo pěkně, ale zároveň by to mohlo odvádět pozornost studenta od jeho práce. A to nechceme. Ovšem samozřejmě je potřeba vzít v úvahu i studentův vkus – koneckonců, hlavním předpokladem úspěšného studia je, aby se tam cítil dobře. Jen tak bude mít totiž největší šanci uspět.