Netradiční využití barevných obálek

Barevnou obálku využívá celá řada lidí k rozesílání nejrůznějšího druhu zásilek. Mohou se do nich vkládat dokumenty, kompaktní disky, gramodesky, brožury, knihy a časopisy a další materiály. To ale není zdaleka jediný důvod, proč barevné obálky využívat a mít je doma uložené v zásuvce.

modrá obálka

Dětské hračky – pomozte udržet dětem pořádek v jejich věcech. Různobarevné obálky jim to usnadní už jen tím, jak vypadají. Úklid hraček, psacích potřeb a školních pomůcek je bude bavit rozhodně víc, než kdyby vše ukládaly do kartonových krabic nebo do černého plastového boxu. Podle jednotlivých barev obálek také děti snáze poznají, kam jaký předmět uložily.

barevné obálky

Kancelářské potřeby – také máte chaos v psacím stolu? Kdyby po vás někdo požadoval rýsovací kružítko, úhloměr a gumovací gumu, víte, kde je najdete? Pokud ne, inspirujte se předchozím odstavcem a nedělejte vašim ratolestem ostudu. Buďte jim naopak čestným příkladem a prokažte jim, že ukládání věcí do obálek různých barev má svůj význam.

Třídění dokumentů – někteří lidé si potrpí na barevné šanony, kam ukládají všechny potřebné osobní dokumenty. Šanony však mívají pevnou papírovou vazbu a bývají poměrně neskladné. Pro uložení faktur či dodacích listů ve firmách to význam má, tam jsou pro to k dispozici regály v komodách či ve skříních, ale v domácnosti, kde šetříte každý krychlový centimetr místa, se vyplatí vsadit spíše na barevné obálky. Do Červené zařadíte např. rodné listy, do modré záruční listy, do žluté návody k obsluze a do zelené zaplacené faktury. Obálky se pohodlně vejdou i do šuplíku psacího stolu.

Drobnosti pro kreativní tvoření – jestliže rádi navlékáte korálky, pracujete s drobnou bižuterií, vytváříte náramky, náhrdelníky a podobné ozdobné předměty, pak se vám obálky v odlišných barvách budou hodit minimálně úplně stejně, jako v předchozích případech.