Životní styl

Pod pojmem životní styl si dokážeme představit mnoho. Životním stylem se rozumí například to, když každé ráno vstanete, uvaříte si kávu, přečtete noviny, a pak se ve správný čas vypravíte do zaměstnání. Jiní zas nastartují svůj den tím, že si jdou ihned po probuzení zaběhat ven na čerstvý vzduch. Každý z nás na tomto světě určitě máme svůj životní styl, který žijeme a který nám vyhovuje, jsme na něj zvyklí, a tak se stává součástí našeho života. Rozeznáváme dva druhy životního stylu.
žena vodící psa
·         Alternativní životní styl  – je to způsob žití, který se odlišuje od tradičních, zejména pokud se jedná o výběr zaměstnání, nebo domova. Existují zde různé skupiny, jejichž životní styl je alternativní, kdy jejich odlišnost souvisí například s péčí o zdraví, módu, hudbu atp. Jsou to třeba vegetariáni, nudisti, hippies, skinheadi, příznivci punku nebo metalu. K těmto skupinám řadíme i homosexuály, bisexuály apod.
 
·         Zdravý životní styl – důležitý faktor ovlivňující zdraví člověka. V dnešní době se do popředí dostává snaha žít zdravě, což znamená, že se lidé snaží často jíst zdravěji, hodně sportovat, omezovat různá jídla a sladkosti a snaží se jej nahrazovat bio produkty, nebo vynechávají v různých jídlech mouku, cukr atp. Například na sociálních sítích, konkrétně na Instagramu, se můžete setkat s plno ´´fitneskama“, které ukazují svůj každodenní program, inspirují lidi v tom, jak by měly správně jíst, jak by měly správně cvičit, ať už v posilovně nebo doma. Inspirují své okolí, svět, ale hlavně samy sebe.
 vzpěračská tyč se závažím
Faktory ovlivňující životní styl
Asi mezi prvními faktory se řadí životní podmínky, kde můžeme hovořit o vnějším vlivu, dále se pak jedná o jedince samotného. Na základě změn životních podmínek se mění náš styl. Velikou roli v našem životě hraje vzdělání a poté pak pracovní postavení, to vše je ovlivněno vzděláním a životním stylem rodiny.

5/5 - (1 vote)