Doplňkový prodej a EET

Ano, situace je opravdu velice komplikovaná a určitě ještě bude. Ale jaro už ťuká na dveře, velikonoční a jiné trhy začínají a je třeba vyrazit vydělávat peníze. Takže neváhejte a vše si raději předem zjistěte a prozkoumejte. Finanční úřad je první instance, kde by nám měli pomoci, ale pozor. Některé informace poskytují pouze za poplatek, v tomto případě by vás to mohlo stát 1000 korun. Proto doporučuji raději vyhledat informace na webu a vše si ještě ověřit dotazem na příslušnou poradnu.
zelenina na trhu
Nejlépe tuto problematiku zpracovalo EET.MONEY, kde je podrobný výklad, zde uvedené příklady opravdu skvěle popisují nejběžnější situace, ve kterých se podnikatel může ocitnout a odkazy vám pomohou v detailnějších záležitostech. A také je tady opravdu skvělá poradna. Na dotazy odpovídají velice fundovaně a většinou do druhého dne.
V podstatě je to velice jednoduché. Pokud spadáte do třetí nebo čtvrté vlny jako hlavní činnost, můžete si dovolit i drobný, takzvaně minoritní prodej doplňkových výrobků, ačkoli jinak by tento sortiment již jinak spadal do vlny první nebo druhé. Je však třeba dodržovat určitá pravidla. Například výši tržby za tento sortiment do 175000 za rok, to však drobný podnikatel jistě nepřekročí.
Každopádně je však třeba hlídat, co naše politická elita vymyslí a uzákoní. Vzhledem k tomu, jak jsou karty rozdány, je možné úplně všechno a obávám se, že to nic moc hezkého nebude. Tedy sledujte zprávy, občas nahlédněte na EET.MONEY, nebo si nechte posílat novinky. V této zemi dnes opravdu nikdo neví, co ho čeká. A až budou zase volby, volte s rozmyslem.
Jisté je jediné.
potraviny stánek
Na náš svobodný soukromnický život si musíme vydělat sami, nikdo nám nic nedá zadarmo.
Ovšem je hezké, že nám dali odklad, tak ho plně využijme.
Nebojte se prodávat i další doplňující zboží, jistě výši tržby příznivě ovlivní, ale vše si opravdu pečlivě předem ověřte, prověřte a případně i příslušné zákony, dodatky a formulace, které vaši činnost upřesňují, vytisknete. Ne každý kontrolor je řádně obeznámen se zněním zákonů a ne každý jim rozumí.