Vánoce jsou tady, Vánoce jsou tady…

U nás doma se vánoční výzdoba nikdy neblížila těm americkým výstřednostem, které se předhání v množství světýlek, která ozařují celá obydlí nebo obrovským svítícím sobům se Santou na zahradě. Naše maminka si potrpěla na tradiční české Vánoce. Adventní věnec, který si sama vyrobila, slaměné ozdoby na stromečku, vše laděno do červené, zelené a hnědé. Možná proto jsem se naučila pár triků, které domácnost udělají útulnější a zároveň k nim nemusíte být nijak zvlášť zruční!
sněhulák před domem

Adventní věnec by měl být na každém stole

Věnce si dnes můžete koupit snad na každém vánočním trhu nebo květinářství. Není přece nic těžkého si ho ale vyrobit doma! Co budeme potřebovat? Postačí nám buď takzvaný ,,korpus“ na věnec, který už je uvázaný do kola a my na něj přivážeme větvičky, buxus či jiné větvičky. Můžeme ho nechat i celý slaměný, to je dnes také v módě. Na kruhovitý podstavec pak jen přidáváme dekorace dle libosti. Já nejraději přidávám sušené mandarinky s pomeranči, skořici, vánoční ozdoby na stromeček a poté zajímavé svíce v barvě kávy nebo hnědé.

Jmelí

Tento doplněk by neměl chybět. Já mám nejraději ten čistě zelený, ale dlouhou dobu jsme mívali i pozlacený. Zakoupíte ho o Vánocích na každém rohu, nebo si ho můžete sami natrhat. Ale pozor, ať nepřijdete k nějakému zranění, přeci jen roste na stromě až ve větších výškách.
vánoční město

Koledy, pohádky, piano

Je krásné, jak vánoční atmosféru mohou přivodit jen zvuky. Doma si každoročně pouštíme o adventních nedělích na Štědrý den koledy. Děti zpívají a není nic jednoduššího, než jim dát kazetu do rádia. Vánoce tak přijdou a Vy ani nevíte jak. Pohádky běží o Vánocích v televizi pořád, tudíž ty typicky vánoční té atmosféře také napomůžou. Pokud umíte hrát na piano a máte ho doma, zahrajte si. Rodina si s Vámi zazpívá moc ráda. Ale pozor, ať to nedopadne jako v jednom z nejoblíbenějších českých vánočních filmů- Pelíšky.