Jak na sedací soupravy?

Jak zpívávalo duo Irena Kačírková a Josef Bek, „dáme si do bytu, do bytu dáme si vázu, do vázy kytici, pod vázu stůl“. A nezpochybňuji, že je obojí jimi zmiňované žádoucí nebo aspoň vhodné mít. Jenže stůl, kytice a váza pořád ještě nejsou všechno. Do bytu je toho zapotřebí víc, a jsou i daleko důležitější věci, jimž bychom měli dát při zařizování svého bydlení přednost.
lampy nad krbem
Vezměte si třeba takovou sedací soupravu. Myslím obrazně, ne abyste ji někde někomu sebrali! Jak jenom je tato důležitá. Přijdete domů z práce nebo klidně odkudkoliv, a jak si máte odpočinout, že? Na vázu si nesednete a na kytici už teprve ne. Totiž sednout byste si na ně mohli, ale nebylo by to ono.
A v tu chvíli, ovšem nejen v tu chvíli, je sedací souprava učiněným darem seslaným z nebes. Usadíte se na ni a to je panečku pohodlíčko, to je pohodička!
Na ničem jiném si tak skvěle neposedíte. Tedy pochopitelně v případě, že si vyberete právě takovou sedací soupravu, jaká vám vyhovuje. Protože i zde je nabídka více než rozsáhlá a je záhodno sáhnout právě po tom pravém, máte-li mít své hýždě jako v bavlnce.
lustr nad stolem
A vlastně nejen hýždě. Protože pokud si jeden zvolí to pravé, může mu taková sedací souprava posloužit i jako provizorní lože, dejme tomu pro občasné návštěvy, pro které se extra postel kupovat nevyplácí, nebo i pro něj samotného, pokud má malý byt a taková celá postel by mu tam zabírala více místa, než je únosné, pokud by se mu tam tedy vůbec vešla.
Za takový kus nábytku se pak není třeba stydět. Ani v nejmenším. Protože jenom pohlédněte, kolik se tu nabízí různých barev, a kolik velikostí a typů, co se funkčnosti týče! A za jaké ceny. Tady si prostě snad ani nejde nevybrat, tady se nabízí vše, co si jenom člověk dokáže představit, ba snad i to, co si představit nedokáže. Ani v tom nejrůžovějším snu.
Stačí obětovat velice rozumnou sumu a vybrat si. Třeba i něco akčního a tudíž ještě levnějšího.
A výběrem pak pro člověka „starosti“ mohou klidně skončit – protože o dopravu, navíc zdarma, se tu též starat netřeba.
A jakmile zásilka dorazí a je smontovaná, jen tak vás od tohoto kousku nábytku neodtrhnou. Možná ani pověstným heverem.