Letní koktejlové opojení

Klasika k nezaplacení
Pokud prozatím nemáte s míchanými koktejly příliš vlastních zkušeností (ať již s jejich výrobou či konzumací), nejlépe bude, pokud vyzkoušíte ověřené „klasiky“ ve své oblasti. Mezi tyto klasické koktejly, s nimiž se lze v letních měsících setkávat téměř na každém kroku patří zejména následující:
club soda
1.       Cuba Libre – velmi jednoduchý a také velmi oblíbený nápoj „Svobodné Kuby“ sestává ze smíchání pouze tří základních ingrediencí, kterými jsou kolový nápoj, bílý rum a limetka. Pro doladění jeho chuti je pak možné přidat i trochu třtinového cukru, který ocení zejména vyznavači sladších tónů chutí. Nápoj je doplňován kostkami ledu.
2.       Daiquiri – nápoj vznikající na bázi kombinace ovoce a ledové tříště, citrónové šťávy a bílého rumu. Daiquiri je nejoblíbenější v jeho jahodové podobě, ale lze se setkat také s broskvovou, brusinkovou, borůvkovou a dalšími variantami.
3.       Mojito – svěží, ovocný a neopakovatelný míchaný nápoj spadající taktéž do kategorie koktejlů na bázi bílého rumu. Kromě této alkoholové složky pak k jeho přípravě budete potřebovat snítky máty, limetku a třtinový cukr (pokud tedy chystáte setkání s přáteli, kde si budou moci zúčastnění vybírat z nabízeného občerstvení, pak je právě bílý rum vhodnou volbou). Mojito je doplňováno kostkami ledu či případně ledovou drtí v závislosti na Vašich preferencích.
4.       Sex on the beach – už samotný název napovídá, že se jedná o smyslnější, vzrušující míchaný nápoj plné chuti. K jeho přípravě budete potřebovat vodku, brusinkový a pomerančový džus
a ideálně též broskvový šnaps. Silně sladkou chuť ocení především ženy. Nápoj je dozdobován ovocem na sklenici.
 nápoj s brčkem
Tak trochu jiný svět
Že všechny výše uváděné klasiky již znáte a máte letos chuť okusit něco nového, ovšem podobně osvěžujícího? Vyzkoušejte třeba Bellini, připravované ze šampaňského nápoje, broskví, který lze dochutit i sladším likérem. Vychlazené je nejen osvěžující, ale zároveň také luxusní variantou možného pohoštění pro Vaše přátele a známé.