Nejkrásnější zámky v Čechách

Které zámky zdejší, jsou v naší zemi ty nejkrásnější? Co si takhle letos udělat místo opalování na pláži výlet po místních architektonických skvostech? Ať už se v průběhu léta budete nacházet v kterékoli části naší země, přijměte od nás pár skvělých tipů na kouzelné zámky, které vás svojí atmosférou přenesou rovnou do vašich oblíbených pohádek z dětství, nebo vám minimálně poskytnou pocit, že jste na výjimečném a vznešeném místě.

zámek sychrov

Zámek Hluboká nad Vltavou vám připomene známou pohádku Pyšná princezna, kterou si v jejím černobílém podání budou pamatovat spíše ti starší z nás. Zámek se nachází na kopci a je tak dominantou jižním Čechám, zejména pak okolí města České Budějovice. V blízkosti zámku naleznete romantický park, kterým se můžete vydat na procházku do zalesněné obory a odpočinout si od ruchu a shonu všech měst, která na vašich výletech míjíte. Zde naleznete oázu klidu a krásné výhledy na poklidnou krajinu jižních Čech. Cestujete-li s dětmi, nezapomeňte se podívat do místní Zoologické zahrady, nebo se zastavit v Českých Budějovicích na dobré jídlo.

V jižních Čechách ještě chvíli zůstaneme, a to konkrétně ve slavném Českém Krumlově. Toto městečko bývá zpravidla doslova zaplaveno vlnami turistů, což je letos v létě trochu jinak a proto by pro vás mohlo být příjemnější tento kraj navštívit. Jedná se o město, které je naopak ukotveno v nížině a jeho povrch je spíše kopcovitý. Kromě překrásného a rozlehlého zámku a zámecké zahrady zde naleznete také známé otáčivé hlediště a v jádru městečka potom velkou spoustu příjemných kaváren a restaurací poblíž řeky.

zámek lednice

Přesuneme se na zámek Sychrov. Jeho barva je typická pro středočeský kraj a navštívit jej můžete, když se budete pohybovat okolo národního parku Český ráj. Tento zámek má kouzelnou atmosféru zejména v ranních hodinách, kdy v jeho rozlehlých zahradách leží mlha a vy tak můžete rozjímat a užívat si výhledy na tento architektonický skvost ze všech stran. Možná vám připomene pohádku Nesmrtelná teta.

V oblasti moravsko-slezského kraje pak můžeme doporučit zámek Lednice. Jedná se o překrásnou stavbu, která vás uchvátí rovněž svým okolím a krajinou, do které je zasazena. Ubytování v Lednici se vám bude hodit, budete-li se chtít na Moravě trochu zdržet a užít si například některý z místních vinných sklepů.