Čím čistit bazén od mastnoty a dalšího silného znečištění

Pořídíte si bazén nebo vířivou vanu a máte radost, jak si budete užívat koupání a relaxace. Potrvá to do té doby, dokud nezjistíte, že se nádrž i přes veškerou snahu o důkladnou péči zanáší odpadními nánosy. Většinu nečistot zachytí bazénový filtrační okruh a zasáhnou také chemické desinfekční prostředky, např. na bázi chlorové či bezchlorové chemie s aktivním kyslíkem, ale voda je natolik reaktivní médium, že ráda absorbuje i mastnotu a umožňuje jí usazování na povrchu dna a stěn bazénu.

květ na hladině

Tehdy je čas pro čisticí proces, někdy pomáhá bazénový vysavač, jindy přichází na řadu kartáč s teleskopickým nástavcem a velmi aktuální jsou tyto procedury zejména před zazimováním bazénu na konci koupací sezóny, anebo před demontáží nádrže na podzim, což se týká hlavně malých bazénků, které přes zimu nezůstávají venku na zahradě.

kruh na hladině

A co když ani mechanické čištění, ani běžný saponát nezabere

Pak tu máme speciální prostředky. Výrobci příslušenství k bazénům počítají s tím, že k takovým situacím může docházet poměrně často, je to dáno tím, že při koupání se do vody uvolňuje celá řada biologického odpadu, jako je pot, kožní maz a tuk a spolu s mastnotou v ovzduší a s prachovými částicemi a různým organickým materiálem se na vnitřním povrchu nádrže vytvoří nános, který ještě podpoří bakteriální rozklad, a máme tu problém.

A jestliže při čištění bazénu nebo vířivky nezaberou běžné čisticí prostředky, pak je vhodný čas sáhnout po čističi Super A 2l. Je vytvořen pro tyto účely, jde o koncentrovaný preparát, který se opatrně v ochranných rukavicích nanáší na povrchy, jako je plast (laminát), glazovaná keramika a kovové povrchy, odolné vůči agresivním přípravkům tohoto typu a korozi. Přípravek je ředitelný vodou a po aplikaci se také vodou smývá, takže se není nutné obávat kontaminace bazénu dalšími úsadami.