Jde to i jinak

Jednou z oblíbených činností, kterou může oslavit Den dětí celá rodina společně, je často sportovní. Ať už v Aquaparku, na hřišti, nebo ve sportovním zařízení. Možností je ale mnohem více. Pro mnohé děti je největším svátkem návštěva kulturního představení. Ať už divadelního, kouzelnického či filmového. Pro jejich spokojenost je jenom potřeba vyhledat takové, které odpovídá jejich věku. Určitě nepotěšíte stejnou akcí dítě tříleté zároveň patnáctileté. Chybu rozhodně neuděláte, pokud se poradíte přímo s ratolestmi. Je to jejich svátek, tak i tuto volbu nechte na nich. Jenom ony vědí, co udělá radost nejen jim. Ale určitě i celé rodině.

Před oslavou Dne dětí

Nejjednodušší rozhodování s volbou vhodného kulturního dárku budou mít rodiče těch nejmenších. Které určitě nechají rozhodnutí na dospělých. Ale zkrátka nepřijdou. I pro ně je pamatováno v divadelní nabídce a navíc pod všeříkajícím názvem Batolata v Národním divadle. Laterna magika tu na Nové scéně nabídne poprvé titul i pro tuto věkovou kategorii. BatoLaterna je nejmenším dětem ušita na míru. A určitě je nejen rozesměje, ale i pohladí. Loutkové představení Hurvínkovo přání si často vyberou předškolní děti. Z repertoáru stejnojmenného divadla Spejbla a Hurvínka. Další z nekonečné řady příběhů této dvojice určitě vyvolá salvy smíchu a pohody. Do tohoto divadla je možné zajít na představení Jak s Máničkou šili všichni čerti, která je určena zrakově postiženým a neslyšícím dětem. Pro školáky je v současné době uváděna, v rámci zábavného a vzdělávacího programu, Malá opera Louvre.

Den dětí

Která nabídne kouzelný svět hudby Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Celým představením provází jedinečným projevem známá operní pěvkyně. A scéna je vytvořena veselými ilustracemi výtvarníka Jiřího Votruby. Starším ratolestem je možné nabídnout nabídnout návštěvu Divadla kouzel. Kde v naprosto originálním představení jsou předvedeny kouzelnické divy. Nejenže si budou všichni návštěvníci moci zahrát jako Harry Potter s magií, ale odnesou si domů jeho mnohá tajemství. V budově tohoto divadla je v prvním poschodí tajemný obchod. Ve kterém je možné si potřebné pomůcky  zakoupit. Ať už se, rodiče milí, rozhodnete nabídnout svým dětem kterékoliv divadelní představení, nemůžete šlápnout vedle. Protože lásku k umění a kultuře je potřeba budovat už v dětství. Ne nadarmo se říká. Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.