Vynechat letos dovolenou? Proč?

Zdražování všeho kam se člověk podívá. Potraviny, energie, pohonné hmoty. Jednomu jde z toho hlava kolem. Vyhlídky jsou neradostné a někteří propadají depresím. Lidi, neblázněte. Možná bylo líp, ale to vám povídám, zase bude. Stačí přežít tohle pitomé období. Pár měsíců? Pár let? Co na tom. Žijeme přece jen asi jen jednou. Žijeme nyní a jinou dobu nám nikdo nepřiřadí. Takže proč rezignovat na těch pár dnů s rodinou jen proto, že se nedostanete do svého oblíbeného přímořského resortu a nebudete si moci od rána do noci využívat služeb all inculsive služeb.

Dovolená s dětmi a pro děti
Přizpůsobte se okamžiku a naplánujte si báječnou dovolenou u nás? Co vám bude chybět? Jen slaná voda. A myslím, že i tu byste si někde v nějakém bazénu našli.

Co však nebudete muset hledat vůbec, je řada zajímavých a krásných míst. Míst spřažených s historií, legendami i tajemnem. Horské túry, vodní toky, přehrady, jezera, zatopené lomy. Jeskyně, atrakce ve formě letů na paraglidingu a nevím co ještě.

Stačí si vytáhnout mapu, otevřít vyhledávač internetu. Hledejte podle toho, co vás zajímá, čemu se věnujete, co byste chtěli vidět, nebo co vás zaujalo třeba v dokumentárních filmech. Jsem si jistý, že si lokality zájmu vyberete.

Pak se věnujte ubytování. Všude jsou v létě kempy. Většina má provozní dobu od května do konce září. Najdete však u nás i kempy s celoročním provozem. Pokud vám kemp nevyhovuje, vyberte si z nepřeberné nabídky penzionů, hotelů a jiných druhů ubytovacích zařízení. Ty jsou otevřeny celoročně a i ty nejlevnější nabízejí slušný standard.

Vodácká turistika

Pro vaši dovolenou budete asi vybírat z ubytovacích zařízení podle toho, jaké nabízejí další služby. Zda poskytují wellnes, masáže, nebo mají k dispozici bazén.

Doporučuji ubytovací zařízení, které má i nějaký aktivní program, nebo alespoň půjčovnu sportovních potřeb.

Na dovolené v Česku se můžete více rozšoupnout než někde v zahraničí a přitom zážitků můžete mít daleko více a zajímavějších.