Sezónu koupání můžete zahájit i dříve

Čekáte i vy na to, až se vaši sousedé odhodlají vstoupit do jejich bazénu, abyste si ověřili, že i teplota v tom vašem je už poměrně přijatelná na první minuty koupání? Možná existuje i mnohem lepší řešení než jenom „echo“ od souseda, který vám nepřímo zahájí vaši sezónu koupání.

Solární plachta na bazén je příslušenství, který vám proces ohřívání vody poměrně urychlí. A to bez toho, abyste museli den co den koukat na to, zda se něco zásadního změnilo. Pokud si totiž toto příslušenství pořídíte, bezesporu si budete moct užít osvěžení ve vašem bazénu s předstihem – a tedy mnohem dříve než ostatní kolem vás.

kachničky v bazénu

Nenáročný způsob užívání

Solární plachtu si můžete v našem sortimentu zakoupit v mnoha podobách. Její hlavní dělení spočívá ve výběru barevného odstínu, kterému dáte přednost. Je však dobré zmínit, že samotná barva nemá vliv na rychlejší nebo pomalejší ohřev vody. Tu největší roli totiž bude hrát intenzita slunečních paprsků a doba, kdy vám na bazén bude sluníčko svítit.

Zvolit si však můžete mezi průhlednou, modrou nebo černou barvou, které jsou na trhu.

Dalším krokem pro dosažení toho nejlepšího výsledku je vybrat správnou velikost plachty. V nabídce nalezete různé tvary, délky, ale i šířky na ty nejzákladnější druhy bazénů, které jsou v nabídce, ale v případě, že máte atypický tvar vaší vodní nádrže, můžete si ji nechat vyrobit (neboli nastříhat) na míru.

zahradní bazén

Pamatujte ovšem! Aby se voda ve vaší nádrži ohřála do požadované teploty, musí být vodní hladina po celém obvodu zakrytá příslušnou solární plachtou.

Částečně slouží i jako ochrana

Primárním cílem tyto plachty není ochránit váš bazén před napadáním různých nečistot, které se nejčastěji usazují nejen na hladině, ale i na dně vašeho bazénu. Částečně vám to však umožní zamezit, protože drobné a lehké druhy smetí budou plavat na plachtě, která se udrží na vodní hladině.