Vybíráme dětskou postel

Dětská postel je stěžejním místem v dětském pokoji. Často je pro děti nejoblíbenějším místem v domě, cítí se v ní bezpečně a rádi v ní tráví svůj čas. Dětské postele jsou navíc i krásným doplňkem dětského pokoje, který může být stejně tak dominantou. Pokud vybíráte postel pro větší dítko, nechte jej, aby se do výběru dětské postele zapojilo. O to příjemnější pro něj totiž poté bude trávení času v posteli, když to bude ta jeho vysněná. Na výběr máte ze spousty variant.

dětský pokojík

1. Dětské postele pro jednoho

Dětské postele pro jedno dítě jsou na výběr ve spoustě variant. Většinou se menším dětem kupují v rozměru 160×70 cm a nejlépe se zábranou, aby děti nepadaly z postele. Základem je kvalita a vzhled zpracování, aby se dítěti postel líbila a byla i pohodlná. V současné době jsou hodně oblíbené postele ve tvaru domečku. Pokud máte menší pokoj, je ideální pořídit vyvýšenou postel, pod kterou se vleze třeba ještě psací stůl, nebo koutek s hračkami.
spící dítě

2. Dětské postele s výsuvnou přistýlkou

Máte často návštěvu, necháváte u vás spát kamarády, nebo třeba bratrance a sestřenice dětí? Nejjednodušší variantou pro přespání je výsuvná přistýlka k posteli, kam se vleze dětí více a mohou spát u sebe. Tato varianta je super i u dětí, které mají občas problém spát samy, nebo třeba v případě nemocí, kdy jim chcete být na blízku.

3. Patrové a multifunkční postele

Patrové postele pro děti jsou vhodné především pro sourozence do menšího pokoje. V malém pokoji se totiž sourozenci často nemůžou pořádně vlézt a patrová postel ušetří opravdu hodně místa. Patrové postele jsou navíc dětmi opravdu velice oblíbené, rádi po nich šplhají, většinou se navíc dohadují, kdo bude spát nahoře a kdo dole. Jednoduše je to ideální varianta pro sourozence do menšího prostoru. Pokud chcete mít postel i multifunkční, může mít místo klasického žebříku schůdky se šuplíky, úložný prostor navíc a třeba i výsuvnou přistýlku. Tím získáváte tři místa na spaní.