Objemným krabicím už odzvonilo. Víte, proč jsou plastové obálky lepší?


V dnešní době se poštou a přes kurýry posílají věci více, než kdy dříve. Doba tomu nahrává, lidé také pochopili, že je to pohodlnější. V čem zásilky posílat?

Objemným krabicím už odzvonilo. Víte, proč jsou plastové obálky lepší?

Dnes se poštou nebo přes kurýrní společnosti posílá téměř cokoliv, doba tomu přímo nahrává a i pro lidi je to pohodlnější a snadnější. Nákupem na internetu se také výrazně šetří finance. A právě proto se tomu přizpůsobuje i obalový materiál, do kterého se objednané věci balí. Možná by sami něco občas posíláte, možná jen zásilky dostáváte, všimli jste si, ale že klasickým kartonovým krabicím už téměř odzvonilo. My vám povíme, proč tomu tak je a proč je nahradily plastové obálky.

pexels-photo-5025669

Více místa, menší hmotnost

Plastové obálky, které můžete znát také pod názvem mailingové obálky jsou k vidění stále častěji. Obchodníci do nich balí už téměř všechno, větší či menší kusy oblečení, doplňky ale třeba i boty, knihy nebo hračky. Prostě cokoliv co nemá přímo nálepky křehké zboží, cokoliv co nemusí být baleno několikrát, protože hrozí rozbití. Nádobí, sklenice nebo elektrospotřebiče vám nikdo do obálky určitě nedá, ale jiné věci jsou v nich balené poměrně často. Proč tomu tak vlastně je?

Tyto mailingové obálky totiž mají mnoho výhod, jsou skladné a nezaberou tolik místa jako klasické kartonové krabice, to ocení jak přepravci, tak i majitelé eshopů, protože uskladnit krabice a obálky je opravdu velký rozdíl. Kromě toho, že obálky výrazně ušetří místo, téměř nic neváží, tím pádem je celková hmotnost zabalené zásilky menší a tím se zase šetří náklady, zejména za poštovné a balné. Pokud tedy nějaké zboží vyloženě nevyžaduje, aby bylo zabaleno v krabici, je od nich upouštěno a na scénu přichází mailingové plastové obálky.

pexels-photo-4464819

Vejde se do nich téměř vše

Tyto obálky se vyrábějí z pevného materiálu, jedna strana bývá zpravidla černá a druhá různě barevná, tím je zaručeno maximální bezpečí a soukromí, nikdo neuvidí, co je v obálce uloženo, co vám kdo posílá nebo, co vy naopak posíláte někomu jinému. Diskrétnost zásilky je tím stoprocentně zaručena. Obálky jsou také pevné, nepromokavé a ochrání obsah od špíny a nečistot. I z toho důvodu se do nich často balí kusy oblečení, povlečení nebo lehké obuvi. Kromě toho mohou mailingové obálky posloužit pro uskladnění či odesílání nejrůznějších papírových dokumentů nebo klidně i fotografií.

Obálky se samozřejmě vyrábějí v různých velikostech. Vejde se do nich téměř všechno, od těch nejmenších věcí, součástek a doplňků až po větší kousky. Mohou to být třeba i kabelky nebo bundy, které jsou zpravidla o dost objemnější, než jiné kousky oděvů.

Především nízká hmotnost tohoto obalového materiálu je velice vítána. A proto se s těmito obálkami můžeme setkávat stále častěji.