Děti a čištění zubů, kapitola sama o sobě

Jakmile už chodí děti v deseti letech k zubaři nebo v patnácti, tak to už je hodně pozdě začít něco řešit. Proto je nesmírně důležité, abychom se tomuto kroku věnovali již v útlém dětství. Začít můžete v podstatě už v době, kdy je dítě ještě miminkem. I roční dítě se může naučit čistit si zuby. A právě pro tyto děti existují i velice jemné a šetrné kartáčky, které jsou vhodné už pro roční dítě!

děti čištění zubů

U dětí si často myslíme, že není až tolik potřeba, aby si čistily zuby, ale opak je pravdou. Právě v období dětství je to nejdůležitější. Jednak se tím učí správně si čistit zuby, čili metodu čištění, jednak si tím vytváří návyky do budoucnosti a správný přístup k čištění, jak často si je budou čistit a kolik tomu následně v dospělosti budou věnovat času a pozornosti a jednak se jim chrup vytváří již od dětství, kdy se objevují první druhé zoubky, které už jim zůstanou. Proto je vhodné zvolit vhodný dětský zubní kartáček https://www.dentalescure.cz/zubni-kartacky/. Je důležité dbát na správný přístup, správnou metodu a správně zvolené přípravky.

dítě zuby

Každý kartáček se liší tvrdostí, štětinami i tvarem. I v případě dospělých je potřeba dbát na správný výběr. Důležité je, aby nám vyhovoval tvar i velikost. V každém případě musí být dobře uchopitelný a musí se s ním lehce pracovat. Čištění je přeci jen náročná práce, kterou nesmíme podceňovat. Jedině tak se vám zoubky odvděčí a budete je mít dlouhé roky zdravé a krásné a nezaděláte si tím pádem na nežádoucí problémy.

Nesprávným čištěním si totiž od útlého věku zaděláváme na zdravotní problémy spojené s chrupem a ústní hygienou. Mnoho lidí stále tyto problémy podceňuje, ale už žijeme přeci jen v době, kdy se na toto téma hodně bavíme a mělo by být pro každého prioritou starat se o svůj chrup.

První zubní kartáček pro dítě vybírejte opatrně. Ovšem neváhejte ani v případě, že je dítě ještě pro vás „malé“. Pro děti by mělo být přínosné vybírat ultra jemné typy, díky kterým si budou moci navyknout na každodenní rituál, a čištění nebude bolestivé. Přitom však jejich účinnost je dostatečně vysoká a efektivní na to, aby se zuby odvděčily a byly krásné a především zdravé.