Rostliny do bytu, které přežijí vše. I vaši péči

Pokud je prostor dostatečně velký a prosvětlený, má stálou teplotu a vlhkost, je to ideální místo, kde se bude dařit již vzrostlejším rostlinám. Ty totiž dokážou razantně ovlivnit vnímaní celého prostoru.
 
Málokdo si dokáže představit byt bez rozrůstající se palmy nebo alespoň malého květináče s kaktusy. Většinou se to v každé místnosti hemží větším či menším počtem květináčů, kde najdeme nejrůznější pokojové rostliny.
 umělá kytka
I v minimalistickém prostoru využijete vzrostlejší zeleň, které bude dobře kontrastovat se strohým okolím. Věděli jste, že větší rostliny dokážou regulovat vzdušné klima v místnosti?

 

Které místo zvolit?

Nejlépe se jim bude dařit ve velkých rozlehlých místnostech, kde budou mít dostatek prostoru, aby mohly růst jak do výšky, tak do šířky. Mohutné květináče raději ponechte na podlaze, budou tak stabilnější. Vzrostlejší rostliny můžou sloužit nejenom jako dekorace interiéru, ale mohou vám pomoci rozdělit větší prostor na několik menších úseků. Pokud jich dáte více dohromady, vytvoří jakousi přírodní příčku, kterou můžete kdykoliv změnit.
 
Pouze dejte pozor na domácí mazlíčky nebo hrající děti, kteří by mohli nedopatřením na sebe obrovský květináč shodit. Velké rostliny umisťujte v interiéru s ohledem na sluneční světlo.
dekorační květináče
 

Strom do bytu?

Zde je hodně důležité, v jakém stylu je interiér navrhnut a podmínky, které můžete rostlinám zajistit. Ideální variantou do již zařízeného bytu bude určité fíkus. V běžném sortimentu najdete hned několik druhů, které budou pokojové podmínky dobře snášet. Stejně krásně se vám doma bude vyjímat i nenáročný ibišek, jehož pěstování zvládne úplně každý.
 kožešina na zemi

Když je potřeba zaplnit prostor

Moderní prostory = minimum nábytku a spoustu volného místa, které je potřeba zaplnit. Velká světlá místa se mohou stát domovem pro některé druhy robustnějších rostlin. Jedná se především o různé druhy palem, jako je například juka, banánovník nebo bytový bambus.