Jízda do zahraničí

Není lepšího okamžiku než nyní k vycestování do zahraničí. Každý český Pepík vás bude strašit, že je v zahraničí draho, střílí se tam a je to tam samý kriminálník, ať raději zůstanete doma. K čertu s takovými rozumbrady, kteří naposledy byli v Ústí nad Labem před rokem 1999. Ceny letenek, autobusových spojů, hotelů jsou dnes tak levné, že si je dokáže skutečně dopřát každý, dokonce i student, který má většinou problémy s vyžitím.

bologna
 
Otázkou je, do jaké míry chce spotřebitel, aby se o něj daná společnost postarala – pokud si chce vše zařídit sám a chce se jen dostat ze státu A do státu B, tak je to přeci jen jiná a pro společnost méně namáhává činnost, než když za vámi přijde do cestovní kanceláře klient a chce po vás, ať mu pomalu naplánujete pauzy na záchod.
 
 atuobus

Cena

Za takový menší zájezd si zaplatíte v přepočtu nějakých těch deset tisíc a možná i více, skutečně záleží pouze na tom, jak moc velký fajnšmekr jeden je a jak moc chce, aby o něj bylo postaráno. Dnes existují i společnosti, které vás vyvezou i do méně exotických destinací na poznávací zájezdy a okružní jízdy, například do severských zemí, do Británie, pořádají se výlety i do Ruska. Samozřejmě, že čeští turisté bojují se zahraničními cenami, hlavně, pokud neovládají internet, neumí jazyk a neví, jak to v dané zemi chodí.
 
motorky

Proč hodně není dost

Každý si myslí, jaká není v tomto byznysu konkurence a že by stačila jedna cestovní kancelář na republiku, ale omyl je pravdou – čím více takových společností bude, tím nižší bude cena, ale vyšší bude zájem. Zvláště v případech, kdy by společnost skutečně poskytovala kvalitní služby za dobrou cenu a dovolit by si ji mohl opravdu každý. Vybudovat však takovou společnost chce pár let, ne-li rovnou pět. Samozřejmě, nejhorší je, pokud nastane problém s nějakou formalitou, špatným či neplatným kódem nebo nevyřešenou letenkou – to je pak menší malér, když musíte sedět několik hodin v odletové hale a čekat, co vám na to řeknou.