Za přírodou a památkami na východ – Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj nabízí pro dovolenou a turisty mnoho přírody, památek i zábavy, i když si to třeba nikdo nemyslí. A já mám pocit, že stojí za to, abyste věděli, co vše se v tomto kraji nachází a stojí za vaši návštěvu. Přírodou je tento kraj znám. Přece jen se zde nachází Opavské Slezsko, Těšínské Slezsko, Poodří i Beskydy. Takže o přírodu není nouze. Na tu můžete krásně vidět ze stezky Valašska, to je totiž další stezka korunami stromů. Nízký Jeseník vám nabídne Rešovské vodopády. které vás jistě zaujmou a pro více přírody se můžete vydat na naučnou stezku Bíla Opava. Hlučínské jezero má také něco do sebe a západ slunce tam je nádherný. Mezi turisty je oblíbené Karvinské moře. A naučná stezka Beskydské nebe vás zavede po té nejlepší přírodě.

dovolená

Památek je zde také několik, a proto je nesmíme zapomenout zmínit. V historii českých dějin byla častokrát zmínka o opravdu nádherném zámku. Tím zámkem je všemi vychvalovaný, díky jeho architektuře, Hradec nad Moravicí. Všem připomíná pohádkový zámek, a tak není divu, že sem chodí mnoho rodin či celkově turistů. Hrad Hukvaldy vás překvapí tím, že i když je to zřícenina, tak se jedná o největší na východě. Hrad Sovinec je také dominantou tohoto kraje, a proto nesmí chybět na vašem seznamu památek, které chcete navštívit. A na co rozhodně nesmím zapomenout, tak je všemi známý a milovaný Praděd.

dovolená

Za zábavou vyrazte do DinoParku v Ostravě, na bobové dráhy do Vrba pod Pradědem či do Čeledné. Za zmínku stojí i krásná rozhledna Halaška. Ve Štramberku můžete zavítat do Minizoo Aqua Terra nebo můžete zajet i do kukuřičného bludiště v Opavě. Pořád vám to je málo? Tak co třeba Planetárium v Ostravě nebo FunGolf v Ostravě, galerie soch Eldorádo v Hynčicích, E-motion park v Ostravě nebo Mauglího labyrint v Bohumíně.

Věřím, že vás určitě něco z těchto památek, z přírody či zábavy nadchlo a vydáte se díky tomu do Moravskoslezského kraje.