Burlesque – vzrušující tanec zábavy a vášně


Slyšeli jste někdy pojem burlesque? Je to pojem, který se pojí k tanci a vzbuzuje možná i trochu kontroverze. Jedná se ale o druh umění, který vás očaruje a podívanou na tento tanec, si opravdu užijete. Během posledních let nabyl burlesque více na popularitě. Lidé a jeho fanoušci si cení především jeho originality a jisté odvážnosti, která se v něm odráží. Při burlesque tanci se využívá aspektu divadla, takže se propojuje tanec a divadelní umění. Většinou obsahuje komediální prvky, stejně jako prvky sarkasmu.

tanec

Někteří lidé si myslí, že burlesque je tanec striptérek. Ale není tomu tak! V burlesque jde o provokaci, rozhodně ne o účelné odhalování. Ano, samozřejmě, během burlesque jde i odhalení, ale je kladen důraz hlavně na to, aby se dal prostor fantazii. Nikdy nedojde k tomu, že jsou tanečníci úplně nazí.

Jakou má vůbec tento tanec historii? Jeho historie sahá do 19. století. Účastnily se ho dámy, které se vysmívaly vyšší společnosti a jejímu stylu života. Dámy, které se ho účastnily, byly označovány za ty, které mají dokonalou postavu. Lidé si hlavně cenili jejich odvahy vystoupit z řady a poukázat na nešvary ve vyšší společnosti.

V 20. století se začaly do vystoupení zahrnovat i divadelní prvky. V období 2. světové války začal zájem o burlesque poněkud upadat, ve spojení s tím, že lidé měli starosti s něčím jiným než chodit do divadla.

V 21. století se zájem o burlesque rozmohl po filmu z roku 2010, který měl název Burlesque a v hlavní roli se představila Cher a Christina Aguilera.

žena

Pokud bychom měli zmínit nějaká známá jména z oblasti burlesque, určitě je to třebga Dita Von Teese. Lidé ji často nazývají jako „královnu burlesque“. Původně měla být balerínou, ale burlesque ji tak uchvátilo, že se začala věnovat výhradně němu a získala obrovský úspěch, i kvůli svému specifickému líčení a outfitům ve stylu vintage.