Jak správně zazimovat bazén?

Pokud chcete v létě zase bez problému využívat váš bazén, měli byste jej na každou zimu pořádně připravit. Pokud ji totiž přečká bez úhony, pak máte jistotu v tom, že vaše letní koupání nebude nijak ohroženo.
Úplně nejlepší by bylo, kdybyste si pozvali odborníka, který má s tímto zkušenosti a navíc vlastní všechno, co se k tomu potřebuje. Navíc je schopný vám i poradit, čeho se máte vyvarovat a jak máte zacházet nejen s údržbou vody ale také s komponenty, které k bazénu prostě patří.
molo u bazenu
Pokud si ale raději všechno děláte sami, pak tedy dobře. Pamatujte si, že pokud teplota vody klesne na deset stupňů a nebudete se ani po několika dnech zvyšovat, je ten pravý čas na zazimování . Jestliže jste si až do teď mysleli, že budete muset vypouštět všechnu vodu z bazénu, pak vás vyvedeme z omylu. Nebudete muset.
Aby bylo zazimování účinné, musí být perfektně vyčištěn a pH hodnota musí být srovnaná. Vodu je důležité upustit a to tak, aby byla na úrovni, kterou doporučuje výrobce. Je důležité do vody nalít roztok, který se přímo používá na zazimování bazénů. Mějte ale na paměti to, že roztok se do bazénu musí nalévat po celou zimu podle daných instrukcí. Pokud na to totiž zapomenete, zazimování nebude účinné a vaše snaha přijde vniveč.
čirá voda
POZOR! Nikdy byste neměli zapomenout na odpojení všech součástí z elektřiny a uchovat je na bezpečném místě, aby nedošlo k poškození.
A na závěr je potřeba už jen bazén zakrýt a čekat zase na další sezónu. Nic nesmíte podcenit. Raději ještě proveďte kontrolu toho, jestli v žádných hadicích nezůstala voda, jelikož by v nich zamrzla a vám by to mohlo nadělat paseku. Věřte, že to byste určitě nechtěli.

Vždycky je ale lepší některé činnosti nechat na profesionálovi, hlavně pokud jste vlastníky jednoho z těch luxusnějších bazénů. Pokud si jej nechcete pozvat z důvodu vysoké ceny, pak věřte, že pokud se o bazén pečlivě staráte a navíc je v dobrém stavu, nepřijde vás to vůbec draho.