Tak tohle v posilovně nedělejte

Pokud nemáte domácí posilovnu, kde můžete provádět třeba psí kusy, ale musíte kvůli lepší postavě vážit cestu jinam, je potřeba, abyste se chovali dle předpokladů. Patříte-li však mezi začátečníky, je potřeba vám pár základních pravidel objasnit.
posilovací zařízení

1. Telefonování – stejně jako například v čekárně u lékaře nebo ve frontě na poště, tak ani v posilovně není slušné volat. Samozřejmě, hovor si můžete vyřídit například venku, ale přímo vevnitř je to krajně nevhodné. Posilování není pouze o zvedání velkých vah, ale také o soustředění, které může váš telefon citelně narušit.

2. Křik – k soustředění se váže i druhá poučka. Neměli byste při posilování křičet ani dělat jiné výrazné hluky. Samozřejmě, že se může stát, že z vás nechtěně občas vyjde hlasitější zasyčení nebo dokonce i nadávka, ale nemělo by se to dít po celou dobu, co jste v posilovně. Chlapácké pokřikování a hecování se je super na hokeji nebo v užším kroužku dobrých přátel, ale do profesionální posilovny, kde je hodně lidí, se to příliš nehodí.

3. Vždy po sobě ukliďte – v posilovně není asi nic horšího než po sobě neuklidit. A tím se nemyslí ručník nebo lahev s pitím, ale i náčiní, nejčastěji pak v podobě činek. Uvědomte si, že po vás to náčiní bude používat zase někdo jiný a je tedy dobré, aby bylo na svém místě, kde patří. Nikdo nechce hledat půl hodiny kotouče jenom proto, že vy jste nepořádní. Pamatujte, že čas jsou peníze, a i v posilovně to musí odsýpat.
zvedání čínky

4. Utírání – když člověk cvičí, zvláště s velkými váhami, tak je vcelku běžné, že se potí. Proto je dobré vždy po každém cvičení náčiní a vše, co se k němu váže, důkladně otřít. Nikdo není zvědavý na váš pot. Navíc se takhle mohou šířit některé druhy nemocí. Proto s sebou noste vždy dva ručníky. Jeden k utírání těla, druhý pak k utírání náčiní.